Ca’ Foscari Venezia

Ca’ Foscari Venedik Devlet Üniversitesi 1868 yılında İtalya’nın ilk İşletme Üniversitesi olarak kurulmuştur. İtalya’nın en köklü üniversitelerinden biridir.  Venedik’te bulunan kampüsünde İngilizce ve İtalyanca Lisans ve Master eğitimleri sunmaktadır.

Universita Ca’ Foscari Venezia, 6 Ağustos 1868 yılında Kraliyet Kararnamesi ile ‘’Scuola Superiore di Commercio’’ (Ticaret Yüksek Okulu) olarak öğretim yılına başlamıştır. Büyük Kanala bakan tarihi binası ile Venedik’in merkezinde yer alır. 20000 öğrencisi ekonomi, sosyal bilimler yabancı diller ve fen fakültelerinde eğitim almaktadır. 

Master programları İtalyanca veya İngilizce dilinde olup 2 yıl sürer.

Neden Ca’ Foscari Venedik Devlet Üniversitesi’ni Tercih Etmelisin?
  • Ca’ Foscari yetenek geliştirmeye, inovasyona, araştırmacıları desteklemeye ve uluslararası işbirliğine yatırım yapmaktadır.
  • Times Yüksek Öğretim Dünyası Üniversite Sıralamasına göre, araştırma alanında 5. sırada yer almıştır.
  • Universita Ca’ Foscari Venezia, 4 ana kütüphanede (Sanat ve Beşeri Bilimler, Ekonomi ve İşletme, Dünya Dilleri ve Kültürleri, Bilim ve Teknoloji) yaklaşık olarak 1 milyon kitap ve 4.400 süreli yayın tutan, geniş elektronik kaynak erişimine sahip olan bir üniversitedir.
  • 2016 QS Dünya Üniversite Sıralamasında İtalya’da ilk yedi arasında yer almıştır. Muhasebe ve Finans, Çevre ve Kalkınma Araştırmaları gibi alanlarda ise adından söz ettirmiştir.
  • Ca’ Foscari öğrencileri 20’den fazla double degrees programlarıyla ve 600’den fazla exchange ve oversease programlarıyla öğrencilerine uluslararası bir eğitimi kazandırıyor. 
  •  Kurulduğu tarihten itibaren Venedik’in kalbinde “Volte de Canal” da yer almaktadır.

Ca’ Foscari Üniversitesi bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com