Politecnico di Milano

Genel Bakış

Milanoda’ki Politecnico di Milano Üniversitesi 1863 yılında kurulmuş, köklü ve uluslararası öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilen bir üniversitedir. Yaklaşık 42.000 öğrenciye ev sahipliği yapan, İtalya’nın en büyük teknik üniversitesidir. Politecnico di Milano bilimsel-teknik eğitim metodlu bir üniversitedir ve sadece Mimarlık, Mühendislik ve Tasarım bölümlerinden oluşmaktadır.Uluslarası öğrenciler için hem İngilizce hem de İtalyanca bölümler sunmaktadır. Tasarımın ve modanın merkezi olan Milano’da, mühendislik ve tasarım denildiğinde ilk akla gelen üniversitedir. Politecnico di Milano; iki tanesi Milano’da, beş tanesi de Lombardiya ve Emilia-Romagna bölgelerinde olmak üzere toplam yedi yerleşke üzerine kuruludur.

Neden Politecnico di Milano’yu Tercih Etmelisin?
  • 1863 yılında kurulan Politecnico di Milano Üniversitesi Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden biridir.
  • Politecnico di Milano Üniversitesi’nde Uluslararası öğrenciler için çok sayıda 2 senelik yüksek lisans ve 1 senelik Master programları İngilizce olarak verilmektedir.
  • QS Rankings 2019’a göre Dünya üniversiteleri sıralamasında Politecnico di Milano Üniversitesi 170. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanında ise 24. sıradadır. İtalya’da ise alanında 1. dir.
  • QS Rankings 2020’ye göre genel rankinglerde Dünya’da 149. sırada, World University Rankings, Times’ a göre dünyada 201. Sırada, Mühendislik ve Teknoloji  alanında dünyada 20. Sırada, Dizayn alanında 6. Sırada ve İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinde ise 11. sırada yer almaktadır. 
  • International öğrencilerin İtalyan devletinden ücretsiz eğitim ve yemek hakkı sağlayan DSU bursu alma şansı bulunmaktadır.
  • Bazı ünlü İtalyan bilim adamı ve mimarları eğitimini bu üniversiteden almıştır. Bunlar arasında ikisi de Pritzker Mimarlık Ödülü sahibi Renzo Piano ve Aldo Rossi; kimya alanında Nobel Ödülü sahibi Giulio Natta da bulunmaktadır.
  • Politecnico di Milano ayrıca IDEA Ligi denilen başını 5 Avrupa devletinin çektiği üstün yetenekli öğrencilerle mühendislikte yeni bir jenerasyon yaratma hedefi olan kuruluşa da üye bir üniversitedir.

Politecnico di Milano’da genel olarak 3 ana başlık altında birçok lisans ve master programı seçeneği bulunmaktadır. Bunlar:

  • Mimarlık
  • Tasarım
  • Mühendisliktir.

Politecnico di Milano bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com