Università degli Studi di Trento

Genel Bakış

Universita’ degli Studi di Trento, Dünyanın en iyi ilk 300 üniversitesi arasındadır, İtalya’nın kuzeyinde konumlanmış ve İtalya’da sosyoloji fakültesi bulunan ilk üniversitedir. 1982 yılından itibaren İtalyan Devlet üniversiteleri arasına katılan Trento Üniversitesi, günümüzde prestijli bir üniversite olarak nitelendirilir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak kurulmuş olan Trento Üniversitesi bugün birçok farklı bölümü bulunan Avrupa’nın prestijli İtalyan devlet üniversitelerinden biri haline gelmiştir ve İtalya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için konumu itibari ile de çok güzel bir alternatiftir. Adige River Valley’de bulunan okul İtalyan alplerinin kalbinde yatmaktadır. Hatta bu nedenle Trento’ya İtalyan alplerinin Silikon vadisi denir.

16.000’den fazla öğrencisi olan Trento Üniversitesinin üniversitesi 3 alana konumlanmıştır :

Trento merkezinde Sosyoloji ve Sosyal Araştırmalar departmanı, Beşeri Bilimler, Hukuk fakültesi ve Uluslararası İlişkiler okulu bulunmaktadır, hepsi birbirine çok yakındır. Trento’nun daha yukarı bölgesinde Fizik, Matematik, Çevre ve Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgi Mühendisliği ve Bilgisayar Sistemleri, Hücre Bölümü, Hesaplamalı ve Bütünleştirici Biyoloji Bölümü bulunmaktadır. Revereto’da ise 2004 yılında kurulmuş Bilişsel Bilim fakültesi bünyesinde  Psikoloji ve Bilişsel Bilimler Bölümü bulunmaktadır ve bu bölüm İtalya’da sinirbilime odaklanan tek bölümdür.

Trento Üniversitesinde her akademik seviyede eğitim alınabilir; lisans, yüksek lisans ve doktora programları vardır.  Okul URAP sıralamalarında dünyadaki tıp üniversiteleri arasında ilk 700 üniversite arasındadır.  QS sıralamasına göre ise Trento Üniversitesi sosyoloji alanında dünyanın en iyi ilk 150 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Neden Universita’ degli Studi di Trento’yu Tercih Etmelisin?
  • Trento Üniversitesinde yaklaşık olarak 16.000 öğrenci ve 600’ün üzerinde doçent, araştırma görevlisi ve personel bulunmaktadır.
  • Üniversitenin yapısı genç ve dinamik öğrenciler oluşmaktadır.
  • Trento Üniversitesinde 16.000 öğrenciye eğitim vermek için kapılarını açmıştır.
  • Bünyesinde yaklaşık olarak 1.200 fakülte ve çalışan mevcuttur.
  • Trento Üniversitesinin diğer üniversitelere göre en önemli özelliği araştırma, öğretim ve uluslararasılaşma kalitesidir.
  • The Times Higher Education 2013-2014 sıralamasında Trento Üniversitesi 15 İtalyan üniversitesi arasında yer almaktadır

Universita’ degli Studi di Trento bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com