SDA Bocconi

GENEL BAKIŞ

1971 yılında kurulan SDA Bocconi School of Management, İtalya’daki en iyi uluslararası işletme okuludur. SDA Bocconi, Bocconi Üniversitesi’nin girişimci ruhu, akademik mükemmelliği ve uzun süreli geleneği, geniş program ve araştırma portföyünün mükemmelliği üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca, okul, benzersiz bir uygulama odaklı yaklaşım ve bilimsel araştırma karışımı yoluyla pazar ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

SDA Bocconi’nin MBA portföyü şunları içerir: Çok yönlü yönetim becerilerini geliştirmek için ana sıralamaya göre Avrupa’nın en iyilerinden biri olan Tam Zamanlı MBA; İşi durdurmadan ve sınıf içi dersler ve uzaktan eğitim ile zamanı verimli bir şekilde yönetmeden yönetsel yeterlilikleri geliştirmek için Modüler (Milano) veya Hafta Sonu (Milano ve Roma) formatında Executive MBA (EMBA); The Global Executive MBA (GEMBA), Toronto Üniversitesi’nden Rotman School of Management ile ortaklaşa geliştirilen ve Avrupa, Asya ve Amerika’daki ortak kurumlarda bazı modüllere katılma fırsatı sunar.

SDA Bocconi ayrıca kamu yönetimi, finans ve ekonomi, sağlık hizmetleri, girişimcilik, emlak, pazarlama, insan kaynakları, moda ve tasarım, yiyecek ve içecek ve sanat yönetimi gibi birçok alanda uzmanlaşmış yüksek lisans programları sunmaktadır.

 

NEDEN SDA BOCCONI’Yİ TERCİH ETMELİSİN?
  • SDA Bocconi, özel ihtiyaç ve hedeflerine göre işletmeler, şirketler ve kurumlarla birlikte tasarlanmış ve geliştirilmiş yüksek etkili, kişiye özel bir eğitim olan Özel Programlar için dünya çapında en iyi 10 İşletme Okulu arasında yer almaktadır.
  • SDA Bocconi, en prestijli uluslararası akreditasyonlardan üçü olan “triple crown” olarak adlandırılan birkaç İşletme Okulundan biridir: AACSB, EQUIS ve AMBA.
  •  Financial Times, Forbes, Bloomberg Businessweek ve The Economist dahil olmak üzere tüm büyük uluslararası sıralamalarda yer alan tek İtalyan İşletme Okulu’dur.
  • Okul, Avrupa’nın kültürel ve ekonomik merkezlerinden biri olan ve benzersiz yaşam tarzıyla bilinen kozmopolit bir ortam olan Milano’nun kalbinde yer almaktadır. 

SDA Bocconi bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com