Università degli Studi di Pavia

Genel Bakış 

Pavia Üniversitesi 1361 yılında kurulan köklü bir İtalyan devlet üniversitesidir. Üniversitenin kampüsleri Pavia, Cremona, Voghera ve Vigevano şehirlerinde yer almaktadır.Günümüzde üniversitenin 24 bin civarında öğrencisi bulunmakla beraber her sene yaklaşık 5 bin öğrenci mezun olmakta 820 öğrenci ise doktora eğitimini tamamlamaktadır. Günümüzde, Pavia Üniversitesinin 18 departmanı bulunmakta; bu departmanlarda lisans, yüksek lisans, profesyonel master ve doktora programları mevcuttur. 

Üniversite çok sayıda uluslararası sıralamada yer almaktadır.CWUR 2018-2019 rankinglerine göre dünyanın en iyi 366. üniversitesidir. QS 2019 sıralamasına göre tıp alanında dünyanın en iyi ilk 250 üniversitesi arasındadır. 

Neden universita’ degli Studi di Pavia’yı tercih etmelisin?
  • İtalya’dan ve dünyadaki farklı ülkelerden 24.000 öğrenci, Pavia üniversitesini tercih ederek burada eğitim almaktadır.
  • Pavia Üniversitesindeki öğrenciler 80’ den fazla lisans programını, 42’den fazla yüksek lisans programını ve yaklaşık olarak 20 doktora programını okuma fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • Üniversite 30 kütüphanesiyle öğrencilerine eşsiz bir bilgi kaynağı sunmaktadır.
  • Pavia Üniversitesini birçok uluslararası öğrenci Erasmus, lisans ve yüksek lisans eğitimi için tercih etmektedir.
  • Volta pilinin mucidi ünlü fizikçi Alessandra Volta, Nobel ödüllü ve ismi hücre organellerinden birine verilen Camillo Golgi, ünlü anatomi profesörü Antonio Scarpa ve daha bir çok bilim insanları Pavia Üniversitesinde eğitim görmüştür.
 

 

 

Universita’ degli Studi di Pavia bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com