Università degli Studi di Ferrara

Genel Bakış

4 Mart 1391 yılında Papa Boniface IX’in izniyle Este Markiz Alberto V tarafından kurulmuştur. İlk eğitim programları sanat, teoloji ve hukuk alanındadır. Bartolomeo Saliceto gibi ünlü hukukçular üniversite bünyesinde dersler vermişlerdir. 

Ferrara Üniversitesi öğrencilerine tarihi bir ortam sunmaktadır. Okulun tüm kasaba ve ulusal/uluslararası öğrenciler arasındaki etkileşimle gelişen canlı bir kampüsü vardır. Ferrara üniversitesinde lisans bölümlerinin hepsi İtalyancadır ancak İtalya’da İngilizce yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ekonomi, fizik, mühendislik gibi alanlarda master programları sunulmaktadır. 

Ferrara Üniversitesi ismini aldığı Ferrara şehrinde yer almaktadır. Ferrara şehri ise İtalya’nın kuzeyinde Emilia-Romagna bölgesinde yer alır. Konum olarak Bologna ve Padova şehirlerinin arasındadır. 

Neden Universita’ degli Studi di Ferrara’yı Tercih Etmelisin?
  • Times Higher Education tarafından Europen Teaching kategorisinde en iyi ilk 200 üniversite arasında gösterilirken, dünyada ise en iyi ilk 600 üniversite içinde yer almaktadır. 
  • QS sıralamasına göre ise dünyanın en iyi ilk 1000 üniversite arasında bulunan Ferrara Üniversitesi eczacılık bölümü ile dünyadaki en iyi ilk 300 üniversite arasında yer almaktadır. 
  • Ferrara Üniversitesinin Almanya, Brezilya, İspanya ve Fransa’daki üniversitelerle anlaşması vardır. Bu sayede öğrencilerine çift diploma alma fırsatı da sunmaktadır
  • Ferrara Üniversitesinde Mimarlık programı bütünleşik bir programa sahip olup 5 yıl sürmektedir.
  • Ferrara, mimarisi, müziği, edebiyatı ve görsel sanatları ile ünlü uluslarası bir kültür merkezidir.

Universita’ degli Studi di Ferrara bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com