Università degli Studi di Torino

Genel Bakış

Avrupa’daki en köklü ve prestijli üniversitelerden biri olan Universita Degli Studi di Torino (Torino Üniversitesi), İtalya’da 1404 yılında kurulmuş devlet üniversitesidir. Üniversite, 70.000 öğrenciyi ve 4.000 çalışanı bünyesinde barındırmaktadır. 3.900 uluslararası öğrencisi ve diğer okullarla yaptığı 500 üzerinde anlaşmayla verdiği eğitim, Torino Üniversitesini uluslararası boyutlara taşımaktadır.

Neden Universita’ degli Studi di Torino’yu Tercih Etmelisin?
  • Torino Üniversitesi 120 farklı kampüse sahip olan İtalya’nın en büyük üniversiteleri arasında yer almaktadır.
  • Torino Üniversitesinde sadece Mühendislik ve Mimarlık alanlarında araştırmalar yapılmamakta, diğer bölümlerle de ilgili bilimsel araştırmalar yapılıp, eğitimler verilmektedir.
  • Medical Diagnostic, Biosensoristics ve Nanotechnologies alanlarında araştırma merkezlerinin olmasıyla Torino Üniversitesi ün kazanmıştır.
  • Torino Üniversitesi, Biotechnology, Military Strategy, Sport Sciences ve Restoration Conversation bölümleri ile İtalya’daki üniversiteler arasında birinci sırada yer alır.
  • Torino Üniversitesinde, Tarih, Felsefe, Hukuk, Ekonomi ve Eczacılık gibi bölümlerle ilgili birçok araştırma yapma imkanı bulabilirsiniz.
  • 2 milyondan fazla kitap barındıran 32 kütüphanesi sayesinde Torino Üniversitesi, öğrencilerine eşsiz bir kaynak sağlamaktadır. Kütüphanesinde bulunan kitapların yaklaşık olarak 100.000’i antik parçalardan oluşmaktadır. 
  • ANVUR listesinde İtalya’nın üçüncü en iyi üniversitesi olarak bilinmektedir.

Universita’ degli Studi di Torino bölümleri ve danışmanlık süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com