Università degli Studi di Messina

Genel Bakış

500 yıldan fazla tarihi geleneğe sahip olan Messina Üniversitesi, 1548 yılında Sicilya adasında kurulmuştur. Messina şehri üniversitesi, botanik bahçeleri ve kıyı kenti olmasıyla Avrupa’nın gözde şehirleri arasında yer almaktadır. 

Kentin güney bölgesinde, aynı zamanda tıp fakültesi ana binası da olan üniversite polikliniği bulunmaktadır. Şehir merkezinde Hukuk Fakültesi, Ekonomi, Siyaset Bilimi fakülteleri bulunmaktadır. Messina’nın kuzeyi Polo Papardo bölgesi mühendislik, matematik ve doğa bilimleri fakültelerine ev sahipliği yaparken, Polo Annunziata bölgesinde  Edebiyat ve Felsefe, Veterinerlik ve Eczacılık Fakülteleri bulunmaktadır. Son olarak tam Polo Annunziata yanında geniş bir spor salonu, futbol, basketbol, voleybol, baseball sahaları, tenis kortları ve yüzme sporlarının gerçekleştirilebileceği geniş havuzlarıyla, üniversite spor köyü bulunmaktadır.

Neden Messina Üniversitesini Tercih Etmelisin?
  • Universita’ degli Studi di Messina, uluslararası değişim programları ve öğrencilerini araştırmaya teşvik etmek için çeşitli programlar düzenlemektedir.
  • Giovanni Alfonso Borelli, Pietro Castelli, Giovan Battista Cortesi, Carlo Fracassati, Giacomo Gallo, Mario Giurba, Marcello Malpighi gibi düşünürler ve bilim insanları Messina Üniversitesinde eğitim vermişledir
  • Ortalama 24.000 öğrenci Messina Üniversitesine kayıtlıdır.
  • Messina Üniversitesi bünyesinde 27 farklı ülkeden öğrenci, çok sayıda profesör ve misafir araştırmacıyı barındırmaktadır

Messina Üniversitesinde, lisans ve master eğitiminizi dilerseniz İngilizce, dilerseniz İtalyanca olarak almanız mümkündür. Lisans programları üniversite bünyesinde 3 yıl sürerken, yüksek lisans programları 2 yıl sürmektedir.

Universita’ degli Studi di Messina bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com