Università degli Studi di Bergamo

GENEL BAKIŞ

Universita’ degli Studi di Bergamo 1968’de Kuzey İtalya’nın Lombardiya bölgesinde kurulmuştur. Başlangıçta “Yabancı Diller ve Edebiyat Enstitüsü” adı altında kurulan üniversite, birkaç yeni bölüm eklenmesiyle beraber 1990 yılında bugünkü haline kavuşmuştur. Bergamo Üniversitesi, ismini aldığı Bergamo şehrindedir. Lombardiya bölgesinin 4. Büyük şehridir. Şehirde Citta’ Bassa (alçak şehir) ve Citta’ Alta (yüksek şehir) adı verilen iki bölge bulunmaktadır. Citta’ Bassa daha yoğun nüfusun bulunduğu modern kısım iken Citta’ Alta ise sanat ve ortaçağ eserlerinin bulunduğu antik bölgedir. Bergamo Üniversitesi, Citta’ Alta tarafından 1968 yılında tamamen vatandaşların kendi istekleri doğrultusunda Citta’ Alta’yı harekete geçirmek için kurulmuştur. 

Neden Unıversıta’ deglı Studı dı Bergamo’yu Tercih Etmelisin?
  • Times Higher Education tarafından dünyanın en iyi 500 üniversitesi içerisinde yer alan Bergama Üniversitesinde, YÖK denkliği bulunmaktadır.
  • Bergamo Üniversitesi, bünyesindeki öğrencilerin Erasmus programlarından yararlanmalarını da sağlamaktadır.
  • Her yıl Bergamo Üniversitesinde kariyer günleri düzenleyerek öğrencilerini endüstriyel şirketlerle ve iş dünyasıyla buluşturmaktadır. 
  • Bergamo Üniversitesi 3 büyük kampüsüyle öğrencilerine sosyal ve sportif aktiviteler olarak birçok imkan sağlamaktadır.
  • Okulda uluslararası öğrencilerin tercih edebileceği birçok İngilizce bölüm bulunmaktadır.
  • Üniversitenin yabancı öğrenci nüfusu son 6 yılda %74.5 oranında artarken genel öğrenci nüfusu %50 oranında artmıştır. 
  • Öğrencilerin üniversite lokasyonu bakımından da tercih edebileceği Bergamo Milano’ya ortalama trenle 45 dk uzaklıktadır ve Türkiye’den yoğun uçuşların olduğu Orio Al Serio havaalanına ev sahipliği yapmaktadır.

Universita’ degli Studi di Bergamo bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com