IULM

IULM Dil ve İletişim Üniversitesi 1968 ‘de Milano’da kurulmuş olan bir özel üniversitedir. 1970’lerde IULM, özellikle dil eğitimine ağırlık vererek iletişim biliminde dil öğreniminin öneminin göz ardı edilemez özelliğini vurgulamıştır. 1980’lerde Halkla İlişkiler Fakültesini açarak, dünya konjonktüründe iletişim ve tüketim ilişkilerinin evrimini anlatma misyonu edinmiştir. 1990’larda Dil ve Edebiyat Fakültesi’ne ek olarak İletişim ve Gösteri Sanatları Fakültesi açılmıştır. 1998 yılında güncel adı olan La Libera Università di Lingue e Comunicazione IULM ile tanınırlığını artırmıştır.

Milano’da bulunan kampüsü oldukça donanımlıdır. İngilizce veya İtalyanca eğitim veren, 1 veya 2 yıl süren Master programları vardır. Bazı master programları anlaşmalı üniversitelerle verilir ve birkaç farklı ülkede de alınabilinir.

Neden IULM’u Tercih Etmelisiniz?
  • Turizmi de bir dil ve İletişim alanı görerek, bu alanda çalışmalar yapmaya başlamıştır.
  • 2000’li yıllarda öğrencilerin kültürel çalışmalarına yoğunlaşarak onların formasyonları doğrultusunda iş olanaklarını arttırmayı hedeflemiştir.
  • 3 fakülteden ve 5 lisans programından oluşan programına master ve staj imkanlarını ekleyerek, genç bir üniversite portföyü oluşturmaktadır.
  • Dil ve İletişimin bir arada birbirini tamamlayan disiplinler olduğuna inanarak kurulması açısından İtalya’da bu alanda tektir.

IULM bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com