Università degli Studi di Siena

Genel Bakış

1240 yılında ‘’Studium Senese’’ adı ile kurulmuştur.  İtalyan devlet üniversiteleri arasında kamu tarafından finanse edilen ilk İtalyan üniversitelerinden biri olan Siena Üniversitesi en eski İtalyan üniversitelerinden biridir. 
Tarihi görünümüyle UNESCO dünya mirası listesinde bulunan Siena şehrinde bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim binalarının birçoğu yenilenmiş tarihi binalardır. Siena üniversitesinde İngilizce ve İtalyanca eğitim dillerinde lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.


Sadece İtalyan üniversiteleri arasında değil Avrupa’da da başarısını kanıtlamış Siena Üniversitesi Times Higher Education tarafından “Europen Teaching Ranking” kategorisinde 75.sırada yer almaktadır. Dünya üniversiteleri sıralamasında ise ilk 500 üniversite arasında gösterilmektedir. QS dünya üniversiteleri sıralamasına göre de ilk 700 üniversite arasında gösterilen Siena Üniversitesi, tıp fakültesi ile en iyi ilk 450 üniversite arasında gösterilmektedir. Arkeoloji bölümü ise dünyada en iyi ilk 100-150’lik dilimdedir. Siena Üniversitesi tıp fakültesi URAP tarafından dünyada 312. Sırada gösterilmektedir.

 
Neden Universita’ degli Studi di Siena’yı Tercih Etmelisin?
  • Dünya’nın ilk bankası Siena şehrinde kurulmuştur.
  • Siena, öğrencilerin sakin öğrenim dönemi geçirebilecekleri ve kişisel gelişimlerini geliştirebilecekleri benzersiz bir fırsat sağlamaktadır.
  • Siena Üniversitesi bünyesinde, 15 fakülte, 32 lisans programı, 29 yüksek lisans programı, 24 doktora programı, 11 çift lisans programı, 729 araştırma ve öğretim kadrosu, 997 teknik ve idari personel barındırmaktadır.
  • Değerli tarihi, hizmetlerinin kalitesi, internet erişimi, eğitim bursları ve uluslararası nitelik kazanması açısından Siena Üniversitesi, tüm İtalya çapında birinci sıraya yerleşmiştir.
  • Siena Üniversitesi, Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi’ne göre en iyi üniversiteler sıralamasında 437. sırada yer almaktadır.
  • İtalyan şirketleri ile anlaşmaları sayesinde öğrencilerine kaliteli bir iş imkanı sunmaktadır.

Universita’ degli Studi di Siena bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com