Istituto Marangoni

GENEL BAKIŞ

Istituto Marangoni, özel bir İtalyan moda ve tasarım okuludur. Merkezi Milano’da, İtalya’nın kuzeyinde Lombardiya bölgesinde bulunmaktadır ve Floransa, Londra ve Paris’te, Çin’de Şangay ve Shenzhen’de, Hindistan’da Mumbai’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Miami’de okulları bulunmaktadır. 

Okul, terzi Giulio Marangoni tarafından 1935 yılında Milano’da kuruldu ve 1942’de Scuola Professionale Artistica veya “Profesyonel Sanat Okulu” oldu. Okul ilk başta kalıpçı ve terziler yetiştirdi; 1970’lerde ve 1980’lerde moda tasarımı, ürün geliştirme ve pazarlamaya yöneldi.

Kuruluşundan beri temel amacı moda ve tasarım sektörü için yetişmiş ve profesyonel bireyler yetiştirmek olan Istituto Marangoni, 80 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. 

Haziran 2016’dan bu yana Istituto Marangoni, İtalya Eğitim Bakanlığı Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı tarafından müzik, dans ve sanatta derece vermeye yetkili kurumlar arasında listelenmiştir.

 

NEDEN ISTITUTO MARANGONI’Yİ TERCİH ETMELİSİN?
  • Istituto Marangoni’de bugüne kadar aralarında Domenico Dolce, Franco Moschino, Alessandro Sartori, Maurizio Pecoraro, Paula Cademartori, Andrea Pompilio ve Lucio Vanotti gibi isimlerin de olduğu dünyanın 5 kıtasından 45.000 kişi eğitim almıştır.
  • 2016 yılında Istituto Marangoni’nin 8 okulda (ikisi Milano’da, biri Floransa, Londra, Paris, Şanghay, Shenzhen ve Mumbai’de) dağıtılmış 106 milletten yaklaşık 4000 öğrencisi vardı.

Istituto Marangoni bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com