Cattolica Üniversitesi

Cattolica Üniversitesi, 1921 yılında kurulan özel bir üniversitedir. Üniversitenin kampüsleri Milano, Roma, Cremona, Brescia ve Piacenza şehirlerde yer almaktadır. 2019 QS dünya sıralamasında 13 farklı fakülte için ilk 300 ya da daha yüksek pozisyonlarda yer almaktadır. Milano kampüsünde İşletme ve İletişim Fakülteleri, Roma’da Tıp Fakültesi, Cremona ve Piacenza’da Gıda Bilimleri ve Tarım Fakülteleri, Brescia’da Matematik, Fizik ve Turizm Fakülteleri dersleri görülmektedir.

Avrupa’nın en büyük özel üniversitesi olan Cattolica Üniversitesi, İtalya’nın en yüksek işe yerleştirme oranına sahip üniversitedir; sene içerisinde öğrencilerine staj imkanları tanımaktadır. QS Dünya sıralamasında da işe yerleştirme oranında en iyi 130 üniversite arasındadır. 80’den fazla araştırma merkezleriyle akademisyen yoluna devam etmek isteyen öğrencilere de destek vermektedir.

Neden Cattolica Üniversitesi’ni Tercih Etmelisin?
  • Cattolica Üniversitesi’nin uluslararası öğrenci çeşitliliği fazla olduğu için networking alanı oluşturularak iş olanaklarınada kapı açmaktadır. 
  • SELDA programı British Council ile birlikte yürüttüğü çalışmalarla öğrenicilerini IELTS sınavınada hazırlayan Cattolica Üniversitesi, öğrencilerinin her alanda başarılı olmalarına katkı sağlamaktadır.
  • Üniversite yaklaşık olarak 20.000’den fazla uluslararası öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır.
  • İtalya’nın en iyi bilim insanlarının ve akademisyenlerinin yer aldığı Cattolica Üniversitesi, endüstri ve iş ortaklarıyla öğrencilerine senelik 9.000’den fazla staj imkanlarıda sunmaktadır.
  • Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 500’de yer alan Cattolica Üniversitesi ulusal ve uluslararası düzeyde bir çok araştırmalar yürütmektedir.
  • Erasmus programı sayesinde öğrencilerine diğer Avrupa ülkelerininde kolaylıkla geçiş yapma ve o üniversitelerde eğitim alma fırsatı sağlamaktadır.

Università Cattolica bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com