Università degli Studi di Bari

Genel Bakış

Bari Aldo Moro Üniversitesi (Università degli Studi di Bari Aldo Moro), İtalya’nın Bari kentinde bulunan bir üniversitedir. 1925’te kurulan devlet destekli üniversite, 12 fakülteden oluşmaktadır. İtalya’da İngilizce tıp okumak isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir üniversitedir. Genç İtalyan devlet üniversiteleri kategorisinde olan Bari Üniversitesi Times Higher Education tarafından Avrupa’daki üniversiteler sıralamasında en iyi ilk 200 üniversite arasındadır. Güney İtalya’daki en seçkin İtalyan devlet üniversiteleri arasında olan Bari Üniversitesi İngilizce ve İtalyanca bölümleri olan ve kampüsünde 60.000’den fazla akademisyeni ile İtalya’nın en büyük öğrenci topluluklarından biridir. 

Üniversite bünyesinde lisans, yüksek lisans, doktora ve bazı alanlarda uzmanlık eğitimi verilmektedir. Temel eğitimlerin yanı sıra, bilimsel araştırmalara da yer vermektedir. Università deli Studi di Bari araştırma merkezleri dünyanın en iyi üniversiteleri ve araştırma merkezleri ile ikili anlaşmalara sahiptir. 

Neden Universita’ degli Studi di Bari’yi Tercih etmelisin?
  • Üniversitenin tıp fakültesi QS dünya sıralamasına göre ilk 400-450 üniversite arasında yer alırken URAP tarafından  257.sırada gösterilmektedir. 
  • Öğrenciler kampüste yüzme havuzu, futbol sahası, tenis kortları vs. gibi birçok spor tesislerine erişebilmektedir.
  • YÖK denkliği ile ilgili üniversitenin Türkiye’de denklik problemi bulunmamaktadır.
  • Bari İtalya’nın diğer üniversite şehirlerine göre sakin bir yaşama sahiptir. Kuzey şehirlerine göre daha düşük yaşam maliyetlerine sahiptir. Sakin bir eğitim hayatı arayan öğrenciler için çok uygundur.
  • Universita’ degli Studi di Bari mezunları arasında: Eski İtalya başbakanlarından ve üniversiteye ismini veren Aldo Moro, ünlü İtalyan moda yazarı Anna Dello Russo, İtalyan Bankası başkan yardımcısı ve ekonomist Salvatore Rossi, Avrupa Parlamentosu üyesi Raffaele Fitto

12’den fazla fakültesinde geleceğin mesleklerini de oluşturan alanlarda programlara sahip olan Aldo Moro Üniversitesi tarımdan yabancı dillere; siyasetten iletişim bilimlerine kadar birçok bölüme sahiptir.

Universita’ degli Studi di Bari bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com