Università degli Studi di Bologna

Genel Bakış

Dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul gören ve hâlen faal olan Bologna Üniversitesi(Latince Alma Mater Studiorum) ‘nin merkezi Bologna şehrinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra Ravenna, Forlì, Cesena ve Rimini gibi yakın şehirler ve Buones Aires’te de kampüsleri bulunmaktadır. 

Tarihçiler tarafından kuruluş tarihi 1088 olarak belirlenmiştir. Günümüzde 23 fakültede 80000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite sıfatını ilk kullanan eğitim kurumu olması dolayısıyla Alma Mater (besleyici anne) unvanını taşımaktadır. 

Bologna Üniversitesi Ortaçağ döneminde Avrupa’nın geri kalanının tersine özgür ve bilimsel düşüncenin İtalya’daki merkezlerinden biri olmuştur. Üniversite’nin Rönesans dönemindeki merkezi olan Bologna Archiginnasio’su bugün tıp tarihinin dönüm noktalarından biri olan Antatomi Tiyatrosu’na ve büyük bir araştırma kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır.

Eğitim kadrosunda ilk olarak hukukçular yer almış, 14. yüzyıldan itibaren ise mantık, astronomi, tıp, felsefe, aritmetik, retorik, dilbilgisi, teoloji, Yunanca ve İbranice gibi dersler vermek üzere yeni eğitimciler eklenmiştir. Böylelikle Bologna Üniversitesi seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği oldukça ünlü bir okul olmuştur. Bugün bir üniversite şehri olarak bölümleri Bologna’nın farklı yerlerine yayılmış durumdadır.

Neden Universita’ degli Studi di Bologna’yı Tercih Etmelisin?
  • Dünya’nın en saygın ilk 100 üniversitesi arasında yer almaktadır. 
  • Mühendislik bölümünde dünyada 137.sırada yer almaktadır. 
  • Siyasal Bilimler ve Sosyal Bilimler eğitimlerinde tüm dünyada lider konumdadır.
  • Bologna Üniversitesi öğrencileri, birçok yabancı ülkenin kurumları, şirketleri ve üniversiteleriyle imzalanan çok sayıda anlaşma sayesinde, yurtdışında eğitim görmek ve ortaklaşa çalışmak gibi birçok ortak başlık altındaki haktan yararlanabilir.
  • Bolonya Üniversitesi,Buenos Aires’te açtığı kampüsü İtalyan Üniversiteleri arasında yurt dışında bir kampüsü bulunan ilk üniversite olmuştur.Latin Amerika ve Avrupa Birliği arasındaki ilişkilerin tüm yönlerini derinleştirmek için adanmış lisansüstü dersler sağlar.

Başvuru tarihleri açıklanan bazı İngilizce bölümlerin son başvuru tarihleri tarihleri aşağıdaki gibidir:

  • Business & Economics: 6 Mayıs 2021
  • International Tourism and Leisure Industries: 30 Haziran 2021
  • Economics & Finance: 6 Mayıs 2021
  • Economics,Politics and Social Sciences: 6 Mayıs 2021
  • Statistics and Math: 6 Mayıs 2021

Universita’ degli Studi di Bologna bölümleri ve danışmanlık süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com