Politecnico di Torino

GENEL BAKIŞ

İtalya’nın en iyi teknik üniversitesi’nden biri olan Politecnico Di Torino (Polytechnic University of Turin, POLITO) şu anki statüsüne 1906 yılında ulaşmıştır ancak kökleri daha eskilere dayanmaktadır. İtalya’nın en eski teknik üniversitesidir.Politecnico di Torino; Mimarlık, Tasarım ve Mühendislik bölümleri olan teknik bir üniversitedir.Büyük prestiji sayesinde Politecnico di Torino bütün İtalya’dan ve ulusarası öğrencilerden yüksek talep görmektedir. Politecnico di Torino Üniversitesinden mezun olan öğrenciler akademik anlamda donanımlı oldukları için iş bulma konusunda büyük bir şansa sahip olacaklardır. Politecnico di Torino kendi Business Research Center’ini kurmuştur; dünyaca  meşhur firmaların iş birliği ile Business Center’inde yenilikçi projeleri başlatır. Son 10 yılda bünyesinde 100’den fazla start-up kuruluşuna destek vermiştir. Türkiye’de Politenico di Torino’da eğitim almak isteyen öğrenciler en çok Mimarlık ve Mühendislik ile ilgilenmektedir. Mimarlık bölümü için Avrupa’daki en iyi ve en prestijli üniversitelerden biridir. İtalya’da Mimarlık bölümleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır. İtalya’da İngilizce Mimarlık  bölümleri sıralamasında ise ikinci sırada yer almaktadır.

NEDEN POLITECNICO DI TORINO ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMELİSİN?
  •  Lisans, Yüksek lisans ve Doktora alanlarında birçok bölümde İngilizce eğitim alabilirsiniz.
  • Birçok uluslararası üniversite ile ortak çalışma ve işbirliği içerisindedirler. Öğrenciler değişim ve Erasmus programlarıyla belirli bir dönem partner bir üniversitede eğitim alabilmektedir
  • Politecnico di Torino Üniversitesinin %18‘i uluslararası öğrenciden oluşmaktadır.
  • Politecnico,mezuniyet sonrası iş sahibi olma konusunda alanında en başarılı üniversitedir.İngiliz QS enstitüsü tarafından yapılan Mezunlar İş Edinme yüzdeleri sıralamasında diğer 600 rakip arasında dünyada ilk sırada yer almıştır.  
  • Üniversite öğrencileri için İtalya’nın diğer birçok şehrine karşılaştırıldığında fiyatlar daha ekonomiktir.
  • Politecnico di Torino hem İtalya’da hem de dünyada oldukça iyi bir repütasyona ve rankinglere sahiptir.
  • General Motors, ST Microelectronics, Indesit, Avio, Pirelli, Prima ve daha birçok büyük firmanın bu kampüste ofisleri bulunmaktadır.
PROGRAMLAR

Politecnico di Milano’da genel olarak 3 ana başlık altında birçok lisans ve master programı seçeneği bulunmaktadır. Bunlar:

  • Mimarlık
  • Tasarım
  • Mühendislik

Politecnico di Milano bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com