Università degli Studi di Padova

2022/2023 akademik yılı “Psychological Science” ve “Techniques and Methods in Psychological Science” lisans bölümleri başvuruları başlamıştır. Son başvuru tarihi 7 Mart 2022 olup kabul şartlarında bu sene değişikliğe gidilmiştir. Hazırlık kurslarımız, başvuru şartları ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Genel Bakış

1222 yılında bir grup hukuk öğrencisi tarafından “Universa universis patavina libertas”(Padova Özgürlüğü Herkes Evrenseldir) mottosuyla kurulan Padova Üniversitesi (Universita’ Degli Studi di Padova), Bologna’dan sonra dünyanın en eski devlet üniversitelerinden biridir. Padova Üniversitesi günümüzde iTALYA’NIN VE Avrupa’nın en gözde eğitim kurumları arasındadır.İtalya’nın da en eski ikinci üniversitesidir. Kuruluşunda bu yana, Padova Üniversitesi özellikle tıbbi, bilimsel ve astronomik disiplinlerde uzmanlaşmıştır.Kuzey-Doğu İtalya Elektronik Bilgi İşlem Merkezi Yönetim (CICA) için Üniversiteler Arası Konsorsiyumun kurucu üyelerinden biri olmuş ve ayrıca öğretisini yaymak amacıyla Uniscienze adlı çevrimiçi bültenini oluşturmuştur. 

Padova Üniversitesi’nin amac, dünya çapındaki diğer araştırma enstitüleri ağı ile yapılan araştırma ve bilgi alışverişidir. 

Ayrıca,araştırmacıların hareketliliğini teşvik etmek için ve tüm kıtada 200’ün üzerinde araştırma merkezine sahip olan Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulan Euroaxess ağı ve yaklaşık 50 Avrupa üniversitesinden oluşan Coimbra grubu üyeliğiyle bu hedefini gerçekleştirmektedir.

Neden Universita’ degli Studi di Padova’yı Tercih Etmelisin?
  • Padova Üniversitesi 32 bölüm ve 8 okuluyla geniş bir eğitim olanağına sahip bir kurumdur.

  • Padova ufak bir şehir olması nedeniyle Padova Üniversitesi’nde okurken bürokratik işlemlerinizi daha kolay halledebilir ve ulaşım konusunda rahat ve masrafsız olarak seyahat edebilirsiniz.

  • Padova Üniversitesi, Psikoloji alanında İngilizce lisans eğitimi veren tek devlet üniversitesi olduğu için Türk öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

  • Padova Üniversitesi, Dünya’nın ilk botanik bahçesine ev sahipliği yapan bir kurumdur.

  • Padova Üniversitesi, 173 lisans ve yüksek lisans programına sahiptir.

  • 1678’de Dünya’nın ilk üniversite mezunu ünvanını kazanan kadını Elena Lucrezia Cornaro Piscopia Padova Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

  • İtalya’nın ilk kalp naklini gerçekleştiren doktoru Vincenzo Gallucci Padova Üniversitesi (Universita degli Studi di Padova) ‘da eğitim almıştır.

  • 60.000 öğrenci Padova Üniversitesin’nde eğitim görmüştür.

  • Padova Üniversitesi, bünyesindeki öğrencilere, öğretmenlere ve tüm personeline 2 milyondan fazla kitap, 7.000’den fazla dergi ve 18.000 bilim dergisi içeren eğitici ve bilgilendirici bir miras sunmaktadır.

Universita’ degli Studi di Padova bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com