IED

1966’da Francesco Morelli tarafından kurulan Istituto Europeo di Design (IED), Moda, Tasarım, İletişim ve Yönetim alanlarında çalışan genç profesyonellere, çalışma dünyasının sürekli gelişen gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duydukları bilgi ve etkili araçları sunuyor.

Teknoloji ve deney, yaratıcılık, stratejiler ve iletişim, pazar sorunları ve yeni bir profesyonellik biçimine odaklanan yenilikçi ve çeşitlendirilmiş öğretim metodolojileri geliştiren IED’in dokuz şehirde kampüsü bulunmaktadır – Milano, Torino, Venedik, Cagliari, Floransa, Roma, Barselona, Madrid ve São Paulo. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce eğitim veren kurumda toplam 90.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır.  

Neden IED’i Tercih Etmelisin?

Mezunlarının yaratıcı mesleklerde ve girişimcilik pozisyonlarındaki başarıları IED’nin yarattığı mükemmelliğin hikayesini anlatıyor.

IED, diplomaları ortak kurumlar tarafından akredite edilen yurtiçi ve yurtdışında çift markalı kurslar sunmak için birçok prestijli akademik enstitü ile anlaşmalar imzalamıştır. 2012-2013 akademik yılı için, söz konusu kurum Londra’daki Westminster Üniversitesi’dir.

IED mezunu ünlüler arasında;

  • James Rivière, İtalyan kuyumcu
  • Giuseppe La Spada, İtalyan sanatçı
  • Hélène Binet, mimari fotoğrafçı
  • Maria Grazia Chiuri, italyan moda tasarımcısı
  • Manuel Alberto Claro, görüntü yönetmeni, film yapımcısı ve fotoğrafçı
  • Natalie Korneitsik, halk figürü, manken yer almaktadır.

IED bölümleri, yaz okulu ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No:4 Kat :3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com