DOMUS ACADEMY

Domus Academy, 1982 yılında Milano’da kurulmuş, dünyanın en iyi tasarım okullarından biridir. Öğrenciler akademide 12 ay boyunca çok yoğun bir şekilde eğitim alır, Milano’daki sanat dünyasıyla içi içe çalışırlar ve hazırladıkları projeler iş dünyasında sıkça kullanılır.

İtalya’da tasarım okulları arasında önce çıkan Domus Academy mezunlarına bakıldığı zaman hemen hemen hepsinin kendi tasarım acentelerini ve markalarını kurduğu görülmektedir.

Domus Academy kampüsünü NABA ile paylaşmaktadır. 4000’in üzerinde 50 farklı ülkeden gelen öğrencilere eğitim veren Domus Academy kampüsü Milano şehir merkezinde canlı Navigli bölgesindedir. Okulun içinde tasarım ve moda laboratuvarları bulunmaktadır.

Programların genellikle Eylül, Ekim, Ocak aylarında başlamaktadır. Tek bir başlangıç programının tarihinin olmaması, öğrencilerimize sene kaybetmeden eğitimlerine devam etme şansı sunmaktadır. Ayrıca kabul ve değerlendirme sürecinin diğer programlar kadar uzun sürmemesi de büyük avantaj sunmaktadır.

Dizayn, Moda, İşletme ve Experience olmak üzere 4 alanda master programları sunan Domus Academy, yine bu ana başlıkların altında 4er haftalık kısa kurslar da sunmaktadır.

Neden Domus Academy’i Tercih Etmelisiniz?
  • Kaliteli, modern ve prestijli bir okul olan Domus Academy, öğrencilerine her zaman akademik olarak iyi bir eğitim vermeyi hedeflemektedir.
  • Öğrencilerine 3 aylık boyunca staj yapma imkanıda tanımaktadır.
  • İtalyan ve uluslararası birçok firmayla kurmuş olduğu ağ sayesinde mezun olan öğrencilerine iş bulma konusunda büyük bir destek sağlamaktadır.
  • Domus Academy’de master eğitimi workshopa dayalıdır. Yani her ay sektörün önde giden firmalarının yöneticileri, tasarımcıları, tedarikçileri, satışçıları, fotoğrafçıları kısaca çalışanları  seminerler vererek dersleri yürütmektedir.
  • Domus Academy’nin Master programları NABA Üniversitesi tarafından akredite edilmektedir. Böylelikle öğrenciler Domus Academy’nin 1 yıllık master programlarını tamamladıktan sonra 60 ECTS kazanmaktadırlar.

DOMUS Academy bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com