Humanitas

Humanitas Üniversitesi, Milano’da bulunan Yaşam Bilimleri ile ilgili uluslararası bir üniversitedir.

Dünya standartlarında Hastane ve Araştırma Merkezi ile yakından bütünleşen Humanitas Üniversitesi’nin misyonu, dünyaca ünlü sağlık profesyonellerini, en gelişmiş etkileşimli öğretim yöntemleri ve klinik ve araştırma topluluğu ile yakın entegrasyon yoluyla eğitmektir.

Tamamen İngilizce olarak gerçekleştirilen Humanitas Üniversitesi’nde, Tıp dersine ek olarak, Hemşirelik alanında bir derece, ikisi de İtalyanca olarak düzenlenen bir Fizyoterapi bölümünde de bir derece kursu vardır.

Dünyanın her yerinden öğretmenler, araştırmacılar ve öğrenciler arasında toplantı ve değişim fırsatlarını arttırmak için teknoloji ve çevresel rahatlık açısından en modern standartlara göre tasarlanmış yeni kampüs içerisinde dersler düzenlenmektedir.

Humanitas Üniversitesi’nde yüksek lisans programları genellikle 1 senedir ve eğitim dili İngilizcedir.

Neden Humanitas Üniversitesi’ni Tercih Etmelisiniz?
  • Avrupa’nın en büyükleri arasında, farklı uzmanlık ve karmaşıklık seviyelerine göre eğitilebilecek öğrencilere, lisansüstü öğrencilere ve sağlık çalışanlarına açık, yüksek teknoloji ürünü bir alan olan Simülasyon Merkezleri vardır.
  • Hekim adayı olan öğrenciler Virgilio Programına katılarak laboratuvar ortamında kendi deneysel tezlerine yönelik çalışmalar yapabilmektedir.
  • Humanitas Üniversitesinde almış olduğunuz tıp eğitimi sayesinde Türkiye’de veya Avrupa’nın farklı hastanelerinde pratisyen hekim olarak çalışmaya hak kazanmış olursunuz.

Humanitas Üniversitesi bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com