Istituto Marangoni

Istituto Marangoni, 1935 yılında Milano’da  Artistic Institue of Garments Marangoni olarak kurulmuştur. Kuruluşundan beri temel amacı moda ve tasarım sektörü için yetişmiş ve profesyonel bireyler yetiştirmek olan Instituto Marangoni, İtalya’da moda sektörünün gelişmesine paralel olarak kendini geliştirmiş ve bugün Milan, Paris, Londra gibi moda başkentlerinde modanın hem yaratıcı hem organizasyonel hem de ticari açılarından kaliteli eğitim veren bir kurum haline gelmiştir.

Moda alanında üstün olup öğretici ve yaratıcı bir öğrenme merkezi yaratmak için, Uluslararası endüstrileri beslemek ve dünyanın her yerinde yetenekli mezunlar sağlamayı misyon edinen Istituto Marangoni, iş hayatında gerekli profesyonelliğe ulaşmak için kapsamlı bir eğitim portfolyo sunar; sonuç odaklı modern ve dinamik eğitim sistemi ile en iyi akademik standartlarla çalışır; ‘’İtalyan’’ ruhunu öğrencilerin hem okul deneyimlerine hem de eğitim sistemine uygun bir şekilde entegre eder; Lüks Moda, Sanat ve Tasarım pazarında en önemli şirketler ve kişiliklerle tarihi ve yakın ilişkileri daha da güçlendirir.

Neden Istituto Marangoni’yi Tercih Etmelisiniz?
  • Milano, Floransa, Londra, Paris, Mumbai, Miami, Shangai ve Shenzen’de bulunan kampüslerinde programlar sunar.
  • Mezunları arasında başta Dolce Gabbana’dan Domenica Dolce ve Moschino olmak üzere birçok ünlü tasarımcı vardır.
  • Tasarım sektörü ile işbirliğinde hazırlanan programlara sektörün önde gelen tasarımcıları ve tasarım yöneticileri eğitmen olarak girerler.
  • Öğrenciler eğitim programının ilk gününden sektörü tanıma ve kendilerini gösterme imkanı bulurlar.
  • Sektörde yapılan güncel projelerden oluşan portfolyoları sayesinde kariyerlerine birkaç basamak üstten başlayabilirler.
  • Kampüsü Milano’nun  merkezinde lüks markaları ile ünlü caddesi Via Montenapoleone’den birkaç adım uzaklıktadır. 

Istituto Marangoni bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com