Meslek Belirleme

Meslek seçerken öğrencilerin kararsız olduğu dönemler olabilir veya aynı anda birden fazla mesleği tercih etme isteği olabilir. Kişinin birden fazla alanda yeteneği olabilir. Bu gibi durumlarda tüm hayatınızı etkileyecek doğru bölüm ve üniversite tercihi yapabilmek adına hangi meslek/mesleklere eğiliminizin ağır bastığını belirlemek faydalı olacaktır. Edunita bünyesinde alanında uzman koçlarımız ile kişilik tiplerine dayalı kariyer testine girebilir ve sizi en mutlu edecek şekilde hedefinizi doğru belirleyebilirsiniz. 

Test sonunda aldığınız puan doğrultusunda seçeceğiniz mesleklere olan ilgi ve yatkınlığınızın derecesini öğrendikten sonra bu alanda eğitim veren üniversiteler listesi size özel olarak çıkarılır ve  hazırlık süreciniz buna göre belirlenir. 

Yaşamınızı sürdürmeniz için gerekli olan mesleği doğru olarak seçebilmek, sizlere mutluluğun anahtarını verecektir. Hayatımızın büyük bir kısmını iş yerlerimizde geçirdiğimiz düşünüldüğünde, iş yerinde mutlu olmak, hayatta mutlu olmak anlamına gelebilmektedir. İşinde huzuru bulamamış olan birinin ev ve özel hayatında da mutlu olması zordur. 

Ne istediğimizi bilmek, ne olduğumuzu bilmek ve etrafımızda neler olduğunu bilmek doğru bir meslek seçmemizin yeterli ölçütleridir. 

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com