Bocconi University

GENEL BAKIŞ

Università Bocconi, zengin bir tüccar olan Ferdinando Bocconi’nin cömert bir bağışıyla 1902 yılında Milano’da kuruldu. Kayıbettiği oğlunun adını taşıyan Università Commerciale Luigi Bocconi, böylece ekonomi alanında derece veren ilk İtalyan yüksek öğretim kurumu oldu. 

Università Bocconi’nin bir Lisans Okulu, Yüksek Lisans Okulu, Hukuk Fakültesi ve Doktora Okulu bulunmaktadır. 1971 yılında kurulan SDA Bocconi School of Management, deneyim sonrası yönetim eğitimi ile ilgilenir.

Bugün Bocconi, işletme, ekonomi ve hukuk alanlarında uluslararası bir duruşa sahip bir araştırma üniversitesidir. Araştırma projeleri ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından finanse edilmektedir. Bocconi, Avrupa ve küresel iş ve ekonomi üniversiteleri ağında önemli bir nokta olması nedeniyle, fakülte değiş tokuşu yapar ve benzer fikirlere sahip Avrupa ve Amerikan üniversiteleri ve işletme okulları ile büyük projeler üzerinde işbirliği yapar. Bocconi, büyük şirketler ve uluslararası ajansların yanı sıra bunların yöneticileri ve yetkilileri ile yakın ilişkilere sahiptir ve yeni sorunları değerlendirmek, yeni teknikler uygulamak ve yeni araştırma girişimleri başlatmak için sürekli olarak iş ve ekonomik çevre ile etkileşime girer.

Bocconi, İşletme, Ekonomi, Hukuk ve diğer disiplinlerde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri vermektedir. Aynı zamanda bir dizi deneyim sonrası programlar sunar ve özel ve kamu yönetiminin tüm alanlarında yöneticilere ve profesyonellere yüzlerce ileri düzey programlar vermektedir.
Kurucularının ideallerine uygun olarak Bocconi, kültürel ilerlemeyi, uluslararası alışverişi ve ekonomik entegrasyonu destekleyerek Avrupa ve küresel ekonominin araştırma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. 

NEDEN BOCCONI ÜNİVERSİTESİ’Nİ TERCİH ETMELİSİN?
  • Sosyal Bilimler alanında Bocconi Üniversitesi, 2011 yılı QS World University Rankings’e göre dünyadaki en iyi 46. üniversitedir.
  • Bocconi Üniversitesi, dünyada işletme ve ekonomi alanında 10. sıradadır.
  • Avrupa’nın en büyük ekonomi kütüphanelerinden biri Bocconi Üniversitesi’ne aittir.
  • Bocconi Üniversitesi bünyesinde 2.174 ula öğrencisi vardır. Bu öğrencilerin %39’u İngilizce eğitim veren programlarda eğitim görmektedir.
  • Bocconi Üniversitesi yapı olarak Koç Üniversitesine benzemektedir. 
  • Bocconi Üniversitesinden mezun olan öğrenciler, üniversitenin anlaşmalı olduğu şirketlerle hem okurken hem mezun olduktan sonra rahatlıkla iş bulabilmektedir. 
  • Üniversitenin sunmuş olduğu staj imkanlarıyla daha öğrenciyken edindiği bağlantılarla iş olanaklarına zemin hazırlayabilirler.
  • Mezuniyet günü iş bulma oranı %72.7, mezuniyetten sonraki bir yıl içerisinde iş bulma oranı ise %95.8’dir.
 

Bocconi Üniversitesi, Ekonomi, Yönetim, Finans, Siyaset Bilimi ve Veri Bilimi alanlarında, Enstitü tarafından koordine edilen çok çeşitli 2 yıllık Yüksek Lisans programları sunmaktadır.

Bocconi Üniversitesi bölümleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Edunita Education Solutions

Osmanağa Mh. Misak-ı Milli Sk. İdil Han No: 4 Kat: 3 D: 7-8 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 515 59 38

Gsm: 0537 062 41 33

[email protected]

www.edunita.com